Paylaş

TBMM’de 28.Dönemin 2.Yasama Yılının açılması ile birlikte partilerin grup toplantıları da başladı. Bugün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilen CHP Haftalık Grup Toplantısına Kocaeli Milletvekilleri ve Gebze EYT ve Emekliler Derneğinin organizasyonu damga vurdu.

İnsanca yaşam için haksızlıkların giderilmesi isteyen ve bunun için 72 gündür imza toplayan dernek üyeleri bugün Ankara’da CHP Kocaeli Milletvekilleri Harun Özgür Yıldızlı, Muhip Kanko ve Nail Çiler’i ziyaret ettiler. Ziyaret sonrasında grup toplantısı için salona geçen heyet, toplantı başlarken milletvekilleri ile birlikte hep bir ağızdan türküler söyleyerek mağduriyetlerini ifade ettiler.

Toplantı salonunda bulunan partililerin de bu eyleme katılması ile beraber salonda büyük bir coşku hakim oldu. Heyet daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek taleplerini iletti.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı şunları söyledi;

“Gebze EYT ve Emekliler Derneği 72 gün boyunca imza kampanyasını kararlılıkla sürdürdü. Öncelikle platformun başkanı Nuh Erdoğan ve tüm üyelerini tebrik ediyorum. Ülkemizin en önemli sorunlarından biri emeklilerimizin sefalet ücreti altında almış oldukları maaşlardır. Emekli çarşıya pazara gidemez hale gelmiştir. Üst üste gelen zamların ardından emeklinin satın alma gücü kalmamıştır. Emeklilerimiz enflasyona ezdirilmiştir. Birileri çıkıp emeklilerin yük olduğundan bahsediyor. Bu çirkin açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir. Emeklilerimiz devletin belirlemiş olduğu oranlarda primlerini yıllarca ödemiş ve ücret almaya hak kazanmışlardır.  Bütçeye yük olan birileri varsa, kurumlardan üçer beşer huzur hakkı alanlardır.

Biz ana muhalefet grubu olarak emeklilerimiz ile ilgili yapılacak her türlü olumlu düzenlemeye destek vermeye hazırız. Bir an evvel, açıkçası iktidarın yerel seçimler öncesi bir seçim vaadi olmasını beklemeden emeklilerimizin maaşlarına gerekli iyileştirmeler yapılmalı ve emeklilerimiz sefalet ücreti altında maaş almaktan kurtarılmalıdır. Tüm milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir