Paylaş

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için “Birlikte Planlıyor, Birlikte Kutluyoruz” temalı 2. Ortak Akıl Toplantısı gerçekleşti. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “İzmit’in ruhunu en iyi şekilde yansıtmak istiyoruz” dedi

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamalarının hazırlıklarına şimdiden başlayan İzmit Belediyesi, bu kapsamda kentin dinamikleri ile ortak akıl toplantıları düzenlemeye devam ediyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kentimizde faaliyet gösteren dernek, meslek odaları ve sanat evleri temsilcilerini Dernekler Yerleşkesinde misafir etti.

“KENTLİLİK BİLİNCİNİ ÖNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Hem Türkiye Cumhuriyetimizin hem de İzmit Belediyemizin 100. yılı kutlamaları için ve kentimizin ortak aklının bu kutlamalarda aklındakileri öğrenmek için bir araya geldik. Göreve geldiğimizden bu yana ne iş yaparsak yapalım, kentin birçok dinamiğini sürece katmaya çalışıyoruz. Kentlilik bilincini öne çıkarmak istiyoruz.

“KUTLAMALARIMIZ GENİŞ BİR YELPAZEDE OLACAK”

Bu kentin renklerini, seslerini, kültürünü ve sanatını temsil eden çok değerli derneklerimiz, odalarımız ve sanat evlerimizle beraberiz. Eğitim, kültür, sanat, iş dünyası ve sivil toplumun farklı kesimlerini temsil eden dernek ve kuruluşların bir arada olması; kutlamalarımızın ne kadar geniş bir yelpazede ve ne kadar kapsayıcı bir şekilde planlayacağımızın da bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.

“TÜM İZMİTLİLERİN KUTLAMASI OLMALI DEDİK”

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, sadece belediye olarak bir şeyler yapmak istemedik. Bu kutlama, sadece bizim değil, tüm İzmitlilerin kutlaması olmalı dedik.  Kutlamalarımız, sadece bir kurumun ya da bir grubun değil, tüm İzmit’in kutlaması olmalı.  İşte bu yüzden siz değerli derneklerimizi, sanat evlerimizi ve odalarımızı davet ettik.

“HEPİMİZİN SESİ OLMALI”

Çünkü bu şehrin her bir köşesinde, her bir sokağında sizlerin de büyük emeği, sizlerin de büyük dokunuşları var. Kültür ve sanat evlerimiz, eğitim kurumlarımız, iş dünyamız, sivil toplum örgütlerimiz… Hepinizin sesi, hepimizin sesi olmalı. İzmit’te yaşayan her vatandaşımız, bu kutlamanın bir parçası olmalı. İşte bu yüzden de, toplantımızı “Ortak Akıl Toplantısı” olarak adlandırdık.

“AYNI ZAMANDA BİR GELECEK HAYALİ”

İzmit Belediyesi olarak, bu özel yılı planlarken sizin önerileriniz, fikirleriniz ve hayalleriniz olmadan kutlamaların tam anlamıyla özel olmayacağına inanıyoruz. Sizlerle birlikte, bu kentin her köşesinden gelen duygularla ve fikirlerle bu özel yılı şekillendirmek ve planlamak istiyoruz. Çünkü; 100. yılımızın sadece bir kutlama değil, aynı zamanda bir gelecek hayali, bir vizyon oluşturma fırsatı olduğuna inanıyoruz.

“FİKİRLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Bu toplantı boyunca, sizlerden gelecek her türlü öneri, fikir, duygu bizim için çok değerli. Cumhuriyet’imizin ve İzmit’imizin 100. yılında, İzmit’in sesini, İzmit’in kalbini, İzmit’in ruhunu en iyi şekilde yansıtmak istiyoruz. Son olarak, bu özel yılı birlikte planlama konusunda “Ben de varım” diyen, bu anlamlı toplantıya katılan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi. Program katılımcıların fikirlerini dile getirmesi ile devam ederken, hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir