Paylaş
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; Topçular İlkokulu, Muammer Aksoy İlkokulu ve İzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederken öğrenciler de Hürriyet’i büyük bir sevgi ve ilgi ile karşıladı
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, okul ziyaretlerinde öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geliyor. Her gittiği okula öğrenciler tarafından büyük bir sevgi ile karşılanan Başkan Hürriyet, hem çocuklara yönelik yapılan hizmetler hem de İzmit’in zengin tarihi ile ilgili okul yönetimlerine ve öğrencilere bilgiler aktarmaya devam ediyor.
ÖĞRENCİLERDEN HÜRRİYET’E BÜYÜK SEVGİ
Başkan Hürriyet, okul ziyaretleri kapsamında Topçular İlkokulu, Muammer Aksoy İlkokulu ve İzmit Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Öğrenciler, Başkan Hürriyet’i yine büyük bir sevgiyle karşıladı. Muammer Aksoy İlkokulu öğrencileri Başkan Hürriyet’e tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu.
BESLENME SAATİ UYGULAMASINI ANLATTI
Hürriyet, her çocuğa günde bir öğün ücretsiz yemek sağlayan Beslenme Saati Uygulaması ile ilgili okul yönetimlerine bilgi verdi. Başkan Hürriyet, öğrencilerin İzmit’in zengin tarihini yakından görmeleri adına, okullardan gelecek talepler doğrultusunda gezi turları düzenlemeye hazır olduklarını kaydetti. Başkan Hürriyet, Kadın Girişimciler Merkezi Mozaik Atölyesi’nde kadınların el emeği ile yaptığı çınar yaprağını ve Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri kitabını okullara hediye etti.
HER ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ BİR ÖĞÜN YEMEK
Hürriyet, “Gıda mühendislerinin denetimindeki Aşevimizde günlük 10 bin kişiye yemek üretebilecek kapasitedeyiz. Mobil Aşevimizle birlikte bu sayı 20 bine çıkıyor. Profesyonel bir mutfağa sahibiz. Her okulda, hiçbir öğrenciyi ayırt etmeksizin her çocuğa bir öğün ücretsiz yemek hizmetimiz var. Her gün çocuklara besin değeri yüksek yemek sunmaya hazırız. Talep etmeniz durumunda hemen yarın getirebiliriz.
YABANCI ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ
Leyla Hanım Şehir Kütüphanesinin hemen yakınında Talk&Smile Cafe kurduk. O alanda bulunan YouTube Stüdyosu ve İstihdam Ofisi ile entegre çalışıyorlar. Bu konuda bizden destek isteyen birçok kuruma mentörlük sağlıyoruz. Uluslararası camiayla ciddi birliktelik oluşturduk. Erasmus programlarıyla ülkemize gelen yabancı öğrencilere her konuda yardımcı olabiliriz” ifadelerini kullandı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.