Paylaş

 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti İlimtepe Mahalle Teşkilatı’nın toplantısına katıldı. Toplantı öncesinde teşkilat üyeleriyle tek tek selamlaşan Başkan Söğüt, kısa da bir konuşma gerçekleştirdi. 5 yılda Körfez’e yapılan yatırımlarla ilgili olarak teşkilat üyelerine bilgiler aktaran Başkan Söğüt, İlimtepe’ye ayrı bir parantez açarak, “İlimtepe, Körfez’in geleceği konumunda. Bizler de İlimtepe’yi alt ve üstyapı olarak buna hazırlıyoruz” dedi

MİLLET BAHÇESİ HIZLA İLERLİYOR

Kocaeli’nin en büyük millet bahçelerinden birinin İlimtepe’de hayata geçirildiğini belirten Başkan Söğüt, “400 dönümlük alan. Yaşam alanları ile içerisindeki seyir terası, macera parkı, zipline, spor alanları ve seyir terası ile muhteşem bir alan olacak. Şu an yapıların inşaatı bitti ve alanın iç tefrişatları devam ediyor. Bu yaza kadar da hazır hale gelmiş olacak” dedi.

YAŞAM ALANLARI OLUŞUYOR

İlimtepe’ye yapılan 2.500 konut ile ilgili de bilgi veren Başkan Söğüt, “TOKİ tarafından yapılan konutların ihale süreci biraz uzamıştı ama çok şükür o sorun da ortadan kalktı. İnşaatlar hızla yükseliyor” dedi. Başkan Söğüt, “Dereköy’de imar planlarını tamamladık. İlimtepe’de eksiklik gördüğümüz her nokta için de çalışma başlattık. Bundan sonra da teşkilatımızın talepleri, vatandaşlarımızın bize ilettikleri noktalarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

İlimtepe yolunun ikinci etap çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Şener Söğüt, “Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür etmek istiyorum. Kendisine İlimtepe Yolu’yla ilgili ilk gittiğimizde hemen dedi ve bugün 1. Etap Çalışmasını tamamladık. İkinci etap çalışmaları da kısa sürede başlayacak” ifadelerini kullandı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.