Paylaş

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün özel önem verdiği Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı projesi tamamlanmasıyla birlikte ilçede çok önemli bir eksiği gidermiş olacak

MODERN HAYVAN SATIŞ YERİ

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, vatandaşların ihtiyacı doğrultusunda şekillendirdiği Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı projesi ile ilçede çok önemli bir eksiğe daha çözüm üretiyor. Projenin hayata geçmesi için bakanlıklar nezdinde girişimlerini sürdüren Başkan Aygün son olarak geçtiğimiz günlerde Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret etmişti.

SAĞLIKLI KESİM ALANLARI

Başkan Aygün, son yaptığı temaslarda projesi hazır olan Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı projesinde yer tahsisinin tamamlanması noktasında görüşmelerde bulundu. Kadırga Mesire Alanı olarak bilinen bölgenin yaklaşık 500 metre mesafedeki üst kısmına inşa edilecek olan Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı projesi modern, sağlıklı kesim ve satış alanları ile idari ve hizmet binalarını bünyesinde barındıracak.

HİJYENİK VE MODERN ŞARTLAR

7.058 m2 proje alanı üzerine inşa edilecek olan Modern Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı içerisinde 380 adet padok alanı, 5 kesim alanı, 92 kişilik misafirhane ve 120 araçlık otopark yer alacak. Bölgeye yapılacak tesis, hayvancılıkla geçinen aileler için çok önemli bir kazanım olacak. Ayrıca yapılacak tesisler ile birlikte Kurban Bayramı sürecinde vatandaşlara çok daha hijyenik ve modern şartlarda hizmet verilecek.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.