Paylaş

Avrupa Birliği tarafından kırsal kalkınma için sağlanan mali kaynakların programlanması, kullanılması ve mali yönetimine ilişkin süreçlerin takibini yapmak üzere 2007 yılında kurulan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Kocaeli Ticaret Odası’nın girişimleriyle ilimizde de faaliyetlerine başladı. Kocaeli Ticaret Odası tarafından Oda Hizmet Binası giriş katında tahsis edilen büroda çalışmalarına başlayan TKDK Kocaeli İrtibat Ofisi’nde 3 uzman personel görev yapıyor.

AB HİBE FONLARINDAN FAYDALANDIRACAK

Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Yardım Fonları ile desteklenecek Tarım ve Kırsal Kalkınma Programını (IPARD) uygulayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,  tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeleri çağrı usulü ile ve projeler karşılığında AB hibe fonlarından faydalandıracak.

BAŞKAN BULUT’TAN DAVET

TKDK’nın ilimizde faaliyetlerine başlamasının, ‘tarım ve hayvancılık şehri Kocaeli’ hedefinde çok önemli bir katkı sunacağını vurgulayan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, “Ticareti ve sanayisi ile ön plana çıkan ilimiz, sanılanın aksine tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma sektörlerinde önemli potansiyel barındırıyor. Halihazırda bu sektörlerde faaliyet gösteren ve yeni kurulacak işletmelerimizin finansal yönden desteklenmesi amacıyla, ülkemizin önde gelen kurumlarından biri olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun Kocaeli İrtibat Ofisi’ni şehrimize kazandırdık. Üyelerimizi ve bu alanda faaliyet gösteren işletmeleri, destek programlarından azami oranda yararlanması için Odamıza bekliyoruz” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.