Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Hasan Ayaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirmesi üzerine İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu bir açıklama yayınladı. Şakoğlu açıklamasında ‘20 küsur yılda yapamadıklarınızı 5 senede yapınca canınız mı yandı?’ dedi. Şakoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü;
Demek ki Hasan Ayaz kardeşimizin cephesinde siyaset böyle işliyor
‘Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü kardeşimiz Hasan Ayaz sosyal medya hesabı üzerinden İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiyi eleştirmiş. ‘Seçime kadar tuvaletler niye bedava değildi, çay niye 3,5 TL değildi, şimdiye kadar hangi Ramazanda çadır kurup iftar verdiniz, Millet Lokantaları vardı da niye İzmitliler seçime kadar görmedi’ diye sormuş. Üstelik bununla da yetinmeyip ‘Demirelvari politikalarla gözümüzün içine baka baka siz İzmitlileri kandıracağınızı mı sanıyorsunuz Fatma hanım’ demiş. Demek ki Hasan Ayaz kardeşimizin cephesinde siyaset böyle işliyor.
Kocaeli’ndeki camilerin tuvaletlerini 20 küsur senedir ihaleyle ücretli yapan KBB’dir
Biz üzerimize düşeni yapıp halkımızı bilgilendirelim istedim. Kocaeli’ndeki camilerin tuvaletlerini 20 küsur senedir ihaleyle ücretli yapan Sayın Ayaz’ın danışmanlığını yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesidir. İzmit Belediyesi olarak Yeni Cuma Camiinin tuvaletlerini yenilerken bu tuvaletlerin ücretsiz olacağını daha projeye başlarken söylemiştik. Şunu da hemen buraya not düşelim ki, Fevziye Camiinin Ak Parti belediyecileri tarafından 2026 yılına kadar ihale ettiği tuvaleti taahhüt sona erdiğinde işletmeciye vermeyip halkımıza bedava olarak hizmet vermesini sağlayacağız. Sonra görmedik, duymadık demesinler.
Gülümse Kafelerimizde çay yıllardır kent insanına 2 liraydı
Seçime kadar çay niye 3,5 lira değildi diye sormuşlar. Doğru söylemişler İzmit Belediyemizin iştiraki olan Gülümse Kafelerimizde çay yıllardır kent insanına 2 liraydı. 2023’e girdiğimiz dönemlerde Cumhur ittifakı yöneticileri ‘Çayı 2 liradan satarak belediyeyi zarara mı uğratmak istiyorsunuz?’ dedikleri için çaya bir miktar zam yapmıştık. Ancak ülkenin ekonomik durumu vatandaşı maalesef çay simit alırken bile zorlanacak kıvama getirdiğinden dolayı çay fiyatını 3,5 liraya çektik. Keşke Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yöneticileri de kafeteryalarını çayı 15-20 liradan satan işletmecilere üç otuz paraya kiralayacaklarına kendileri işletip vatandaşın hiç değilse çay içme keyfini lüks hale sokmamış olsalardı.
İzmit Belediyesi iftarında 25 bin kişi iftar açarken gözleriniz fal taşı gibi açılmıştı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi danışmanı Hasan Ayaz kardeşimiz ‘Şimdiye kadar hangi Ramazanda çadır kurup iftar verdiniz?’ diye sormuş. Çadır da kurduk iftar verirken ama hadi onu yok sayalım, 2022 yılında 15 bin kişi geçen yıl tüm yürüyüş yolunu kaplayan 25 bin kişilik iftar programları yaptı İzmit Belediyesi. Vatandaşımıza sahur yemekleri verdik biz Sayın Ayaz. Geçen yıl yaptığımız iftardaki kalabalığı görünce Cumhur ittifakı üyelerinin gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Unutmuş, görmemiş, duymamış olma ihtimaliniz bile sıfır olan bir organizasyon için hele ki tamamen manevi duyguları kapsayan böylesi bir organizasyon için göz göre göre halkı yanıltmaya çalışmak yakışmamış.
23 yıldır 3 çeşit yemeği 40 lira gibi fiyata veren bir belediye görmedi ki bu sorunuz yerini bulsun.
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiye sormuş Ayaz kardeşimiz ‘Millet lokantaları vardı da seçime kadar niye görmedi millet?’ demiş. Hemen söyleyelim ve hatırlatalım kendisine ki, 2023 yılının başına kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şahıs işletmesine ihale edilmişti burası. Süre bitince İzmit Belediyesi şahsa kazandırmaktansa halka kazandırmayı tercih ederek ihaleye açmadı. Vatandaşa bu hizmeti verebilmek adına tadilata aldı. Bugün de vatandaşlarımıza aslanlar gibi hizmet ediyor. Daha önce bize geçmiş olsaydı Kent Lokantasını daha önce açardık. Siz vatandaş millet lokantalarını seçime kadar niye görmedi diye sormuşsunuz ama millet bu şehirde 23 yıldır 3 çeşit yemeği 40 lira gibi fiyata veren bir belediye görmedi ki bu sorunuz yerini bulsun. Fevziye Parkında bulunan İzmit Belediyesi Kent Lokantasının önündeki uzun kuyrukları görüp utanç hissedeceğinize, üstüne üstlük bir de bu hizmeti eleştirmeye kalkışmak vatandaşı hiçe saymaktır.
20 küsur yılda yapamadıklarınızı 5 yılda yapınca canınız mı yandı?
‘Demirelvari politikalarla gözümüzün içine baka baka siz İzmitlileri kandıracağınızı mı zannediyorsunuz Fatma Hanım?’ demiş Kocaeli Büyükşehir Belediyesi danışmanı Ayaz. Aynı soruyu biz kendilerine soruyoruz; Sayın Ayaz sırf siyaset olsun, laf olsun torba dolsun diye İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendiyi sosyal medyadaki söylemlerinizle eleştirmeye çalışmanız net olarak halkı kandırma girişimi değil midir? Söylediklerinizin altının boş olduğunu bizim bildiğimiz kadar siz de biliyorsunuz. İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi sizin 20 küsur yılda yapamadıklarınızı 5 yılda yapınca canınız mı yandı. Sizin için üzgünüz ama biz bu kent insanları için yapacağımız çalışmalarımızla, projelerimizle sizleri de ittifak ortaklarınızı da taklitçiliğe ve takipçiliğe mecbur edeceğiz. Üstelik bununla da gurur duyacağız.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.