Paylaş
İzmit Belediyesinin ev sahipliğinde ‘Ve Kadın Dokununca’ 7. Karma Resim Sergisi açıldı. ÇYDD Kocaeli Şubesi tarafından açılan sergide 66 sanatçının eseri sergilendi
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi tarafından 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününe özel geleneksel ‘Ve Kadın Dokununca’ 7. Karma Resim Sergisi açıldı. İzmit Belediyesi Cumhuriyet Sanat Galerisinde açılan sergide 66 sanatçının eseri sergilendi.
Serginin açılış programına ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ufuk Aktürk, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Yusuf Erenkaya ve sanatseverler katıldı. ÇYDD Kocaeli Şube Resim Atölyesi Öğretmeni Filiz Altuğ Kaya’nın danışmanlığında açılan sergi, katılımcılar tarafından oldukça beğenildi.
“SANATA OLAN KATKILARINIZ ÇOK DEĞERLİ”
Ufuk Aktürk, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesinin gelenekselleştirdiği bu sergiye biz de İzmit Belediyesi olarak gururla ev sahipliği yapıyoruz. Kadınlarımız güzellikleri ile dünyamıza anlam katıyorlar. Bu sergi sadece sanatsal bir etkinlik değil aynı zamanda kadınların birlikteliğini vurgulayan anlamlı bir buluşmadır. Sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sanata olan katkılarınız çok değerli ve anlamlı” dedi.
“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Açılış programında konuşan Meral Dönmez ,”Kadının sessiz çığlığını duyurmak adına bu sergi önemli. Bizim yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. 66 sanatçımızın katılımı ile bu sergiyi sizlere sunuyoruz. Bugün kadınlarımızın geldiği konum maalesef gerilemiştir. O yüzden kadınlarımızın seslerini duyurmak için bu sergi var. Başta ÇYDD Kocaeli Şube Resim Atölyesi Öğretmeni Filiz Altuğ Kaya olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Sergi 8-14 Mart tarihleri arasında açık kalacak.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.