Paylaş

Sarı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün Anafartalar Cephesinde önderlik ettiği büyük milletimiz Gelibolu Yarımadası’nda dünyada eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık meşalesi yakmıştır. Çanakkale Zaferi emsali görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesidir.

Çanakkale’de dökülen şehitlerimizin kanları bu aziz vatanın her bir santiminin teminatıdır ve Çanakkale cephesinde verilen destansı mücadele memleketin hudutlarının geçilemez olduğunun mührüdür. “

“Yüce Türk Milletinin uyanışı niteliğinde olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve nice zaferlerimize sahip çıkmaya, sahip çıkacak nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

TÜRK MİLLETİ’NİN BU ONURLU GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Bu vesileyle; başka büyük zaferimizde mücadele veren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimize, gazilerimize ve bugüne kadar vatan için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Aziz şehitlerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Aziz Türk milletinin bu onurlu günü kutlu olsun.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.