Paylaş
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in söz verdiği projelerden biri olan ve hayata geçirildiği andan itibaren özel çocuklu ailelerin gönlünde taht kuran Yaşama Destek Evi’ni (YADEV) anlatan özel çocuklarımızın aileleri, “Fatma Başkanımıza böyle bir yeri açtığı için gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 5 yıl boyunca tüm zorluklara ve tüm engellemelere rağmen her bir İzmitli için söz verdiği sosyal ve vizyoner projelerini tek tek hayata geçirdi. Bu projelerin başında gelen ve özel çocuklarımızın geleceği için önemi büyük olan YADEV projesi hizmete sunulduğu günden itibaren özel çocuklu ailelerimize sevgi dolu bir ortam sunmaya devam ediyor.
“ÇOCUĞUM YADEV’DE BİRÇOK ŞEY ÖĞRENDİ”
Yaşama Destek Evi’nden (YADEV) hizmet alan ve adeta burayı ikinci evleri olarak gören özel çocuklarımızın aileleri YADEV’i nasıl gördüklerini anlattılar. Özel gereksinime ihtiyaç duyan oğlunu yaklaşık 2 yıldır Yaşama Destek Evi’ni getirdiğini belirten Sevdiye Fidan, “Çocuğum YADEV’e gelmekten çok mutlu. Burada birçok şeye sahip oldu. Birçok şey öğrendi. Sosyal becerileri arttı. Burası kısacası oğlum için ideal bir yer oldu. Hiç bıkmadan usanmadan oğlumla birlikte gidip geliyoruz. Oğlum da mutlu ben de mutluyum. Fatma Başkanımıza böyle bir yeri açtığı için gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
“BÖYLE BİR YERİ AÇTIĞI İÇİN FATMA BAŞKANA SONSUZ MÜTEŞEKKİRİM”
YADEV’in iyi ki açıldığını söyleyen Mahire Açıkgöz, “ YADEV’den çok mutluyum. Böyle bir yerin olduğunu bilmiyordum. Öğrendikten sonra da belediyeden bana mesaj geldi sonra böyle bir yerin olduğunu öğrendim ve o günden beridir YADEV’e çocuğumu getiriyorum. Çocuğumda çok büyük değişiklik oldu. Şu anda bana çok güzel yardımcı oluyor, her konuda kıyaslamayacağım kadar değişiklik oldu. Benim çocuğum durduğu yerde ağlardı, hırçındı, bir şey yapmasını söylediğimde yapmıyordu. Buraya geldikten sonra çok iyiyiz. Çok değişti. Kahvaltımı o hazırlıyor. YADEV iyi ki açılmış. Çocuklarımızın böyle yerlere çok ihtiyacı var. Böyle bir yeri açtığı için Fatma Başkanımıza sonsuz müteşekkirim” dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.