Paylaş

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’in Seçim Aracına bu sabah bir taşlı saldırı düzenlendi.

Atasoy Bilgin : “Kindar bir nesil yetiştirmeye çalışıyorlar, bu tarz saldırılar bizi üzüyor” dedi.

 

Kocaeli’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala, siyasi atmosferde gerilim yükselmeye devam ediyor. Bugün, seçime üç gün kala, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin’in seçim aracına Derince Çenesuyu mevkiinde taşlı bir saldırı gerçekleşti.

Sabah saatlerinde, Kırman Sokağı’nda gerçekleşen olayda, kimliği belirsiz üç saldırgan, Atasoy Bilgin’in seçim aracına taşlarla saldırdı. Şans eseri, saldırı sırasında herhangi bir yaralanma olmazken, araç ciddi hasar aldı.

 

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, saldırganlar hızla olay yerinden uzaklaştılar. Henüz saldırganların kimlikleri tespit edilemedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Atasoy Bilgin, “Seçim arifesinde küçük çocukları, gençleri kullanmaları beni derinden üzüyor. Biz kindar gençler değil, bilime, sanata inanan bu yolda ilerleyen gençler yetiştirmek istiyoruz. Onlar ise kindar nesiller yetiştirmek istiyorlar. Karşımızda seçimi bile hazmedemeyen bir güç var. Bu süreçte, elbette ki en çok gençlerimiz adına üzülüyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Atasoy Bilgin demokratik bir seçim süreci yaşanması gerektiğini vurgulayarak, şiddetin ve provokasyonun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Bilgin açıklamasını, “Tek tesellimiz kimsenin burnunun kanamaması. Bu tür saldırılar sadece acziyet göstergesidir. Seçimin huzur ve güven içinde geçmesini temenni ediyor ve bunun için yetkili makamları göreve çağırıyorum. Seçime birkaç gün kaldığı şu günlerde gerginlik çıkarmak kimsenin işine yaramaz. AKP’nin baskıcı tutumu bizleri mücadelemizden asla vazgeçirmeyecek. Tüm saldırılara, engellemelere rağmen biz kazanacağız.” sözleriyle sonlandırdı.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir