Paylaş

Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ekonomik kriz ve siyasal denge bozulmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bozyokuş, ekonomik krizin yarattığı sosyal ve siyasal dengesizliklerin, artan market fiyatlarının denetlenmemesiyle birlikte toplum üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti.

Başkan Bozyokuş, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin artan işsizlik, yoksulluk ve gelir adaletsizliği gibi sosyal sorunlara yol açtığını vurguladı. Krizin etkilerinin özellikle düşük gelir gruplarını olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Bozyokuş yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte, Türkiye’de yaşanan sosyal ve siyasal denge bozulmaları her geçen gün artmaktadır. İşsizlik oranlarının yükselmesi, gelir adaletsizliği ve yoksulluk gibi sorunlar, toplumumuzun huzurunu tehdit etmektedir. Bu sorunların çözümü için etkili politikalar belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Market fiyatlarının sürekli artması ve denetlenmemesi de ciddi bir sorundur. Halkımızın temel ihtiyaçlarını karşılayamaması, ekonomik sıkıntıların boyutunu daha da büyütmektedir. İktidarın bu konuda gereken adımları atmaması, halkımızı mağdur etmektedir. Ayrıca, iç ve dış politikada alınan yanlış kararlar da Türkiye’nin geleceğini olumsuz etkilemektedir. Ülke olarak karşı karşıya olduğumuz güvenlik sorunları ve uluslararası ilişkilerdeki gerilimler, halkımızın yaşam standartlarını düşürmektedir.

“İKTİDARA ÇAĞRIMIZDIR”

Türkiye’nin geleceğini etkileyen bu önemli konuları göz önünde bulundurarak, doğru adımların atılması için bir çağrı yapıyoruz. Hükümet yetkililerini, ekonomik krizin etkilerini azaltacak, sosyal ve siyasal dengeleri sağlayacak politikaları hayata geçirmeye ve market fiyatlarını denetlemeye davet ediyoruz. Bizler her zaman halkımızın refahı ve ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için birlikte hareket etmeye ve doğru adımlar atmaya hazırız”dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir