Paylaş

Karakadılar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“6 Mayıs 1972’de İdam Edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı Saygıyla Anıyoruz!

 

Bugün 6 Mayıs. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilerek katledilişlerinin üzerinden 52 yıl geçti. 6 Mayıs 1972’de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı idam ederek onları yok edeceklerini sananlar, geçtiğimiz 52 yıl içinde nasıl bir yanılgı içine düştüklerini görmüşlerdir.

İdamlarının üzerinden 52 yıl geçmiş olmasına rağmen ne Denizlerin mücadelesi ne de uğruna canlarını verdikleri değerler yok olmuştur. Aksine, Denizlerin devrimci mücadelesi ve savundukları değerler, büyüyerek, güçlenerek, Denizler gibi çoğalarak yarınlara akmayı sürdürmektedir. “

“Yoldaşlarımızı kaybettiğimiz 1972 yılından bu yana Türkiye’de yaşayan halklar, Denizlerin yolunda kararlılıkla yürüyen gençler, her 6 Mayıs’ta daha güçlü, daha kitlesel ve daha büyük bir cesaretle Denizleri anarken, tıpkı onlar gibi sömürünün ve zulmün üzerine kararlılıkla yürüyorlar.

Denizler egemenlerin baskı ve zulmü karşısında hiçbir zaman diz çökmemiş, son anlarında bile sömürünün, zulmün olmadığı, aydınlık ve güzel günlere olan inançlarını asla kaybetmeyerek, kendilerinden sonra yetişecek olan kuşaklara önemli sorumluluklar yüklemişlerdir.

“Denizlerin katledilişinin ardından koşullar değişse de sorunlar değişmemiştir. Bugün hala emperyalizm olağanca alçaklığıyla Suriye’de, Filistin’de ve Ortadoğu ülkelerinde katliamlarını sürdürmektedir. Artan enflasyon ile alım gücünün düşmesiyle beraber gençler olarak okurken çalışmak, çalışırken ölmek zorunda bırakıldık. ÇEDES gibi uygulamalarla her gün daha fazla dinselleşmeyle mücadele etmek durumunda kaldık. Sıra arkadaşlarımız, ağabeylerimiz katliamlarda öldürüldü. Onların mücadelesini veren gezi tutuklularını unutmadık! “

“İşçi bayramının sembolü taksim meydanına yürümek isteyen gençleri tutuklayanları da unutmadık!

6 Mayıs, bizler için asla bir yas günü değildir. 6 Mayıs, emperyalizmin ve faşizmin saldırılarına karşı, taleplerimizi yok sayanlara karşı yürüttüğümüz mücadele gününün adıdır. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan`ın 6 Mayıs 1972`de bizlere bıraktığı mücadele bayrağını taşımanın onurunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak, Denizlerin şahsında, dünyada ve ülkemizde, sömürüye ve baskıya boyun eğmeyerek yaşamını yitirmiş bütün devrimcileri saygıyla ve özlemle anıyoruz.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.