Paylaş

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, okullarda yetkili sendikanın problemleri çözemez noktada olduğuna işaret ederek, “Okullarda maalesef yüzü gülen öğretmen göremiyoruz. Mutsuz huzursuz. Ekmek kaygısına düşmüş öğretmenden hayır gelir mi?” diye sordu.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Genel Başkanı Oğuz Özat, il ziyaretleri kapsamında üyeleri ile bir araya geldiklerini bildirdi.
Bilecik’te eğitim çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Özat, “İl ziyaretleri kapsamında Bilecik’te üyelerimizle bir araya geldik. Üyelerimizin yoğun ilgisi ile geçen toplantıda talep ve önerileri aldık. Programı organize den İl Temsilcimiz Yücel Uğurlu ve yönetimimize teşekkür ederim. Bizi misafir eden kurum müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

OKULLARDA GÜVENLİK

Bilecik’te öğretmenleri, öğretmen odalarını, okulları ziyaret eden Başkan Özat, gözlemlerini şöyle dile getirdi: “Maddi noktada öğretmen odalarında hepsi öğrenmiş çaresizlik içinde ve tek nedeni yetkili sendika. Artık problemlerini ifade edemeyecek durumda. Okullarda güvenlik yok. Herkes rahatça girebiliyor.”

YÜZÜ GÜLEN ÖĞRETMEN GÖREMİYORUZ

Bahsedilen müfredatla ilgili olumlu konuşan herhangi bir branş öğretmeniyle karşılaşmadıklarını da ifade eden Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Özat, “Okullarda maalesef yüzü gülen öğretmen göremiyoruz. Mutsuz huzursuz ekmek kaygısına düşmüş öğretmenden hayır gelir mi?” dedi.
Başkan Özat, ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir