Paylaş

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, eğitim çalışanlarına şiddetin, darpların, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine tepki olarak 1 günlük iş bırakacaklarını söyledi. Özat, 9 Mayıs Perşembe Günü saat 10’00 da İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde yapacakları basın açıklamasına tüm sendikaları davet etti.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Genel Başkanı Oğuz Özat, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösterdi.
Son olarak İstanbul’da okul müdürü İbrahim Oktugan’ın okulda av tüfeğiyle vurularak öldürülmesi ile artan şiddetin boyutuna dikkat çeken Başkan Özat, “Eğitim çalışanlarına şiddetin, darpların, yaralanmaların da ötesine geçerek can kaybına yol açacak dereceye gelmesine Eğitim Gücü Sendikası olarak ‘Dur’ diyoruz” dedi.

1 GÜN İŞ BIRAKIYORUZ

Tüm öğretmenler için iş bırakma kararlarını açıklayan Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Özat, şunları söyledi: “Aylardır haykırıyoruz hükümetten ve bakanlıktan bu konuda artık çözüm istiyoruz.  Bu cinayeti bu şiddete son verilip şehit olan meslektaşımız için ve tüm öğretmenler için Eğitim Gücü Sen olarak 1 gün iş bırakıyoruz.”

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ŞİDDETE ‘DUR’ DİYECEKLER

Tüm sendikaları da il müdürlükleri önünde yapacakları açıklamaya davet eden Başkan Özat, “Eğitim Çalışanlarına Şiddet Yasası çıkartılması, okullarımıza güvenlik görevlisi temin edilmesi taleplerimizi bir kez daha tüm illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri önünde basın açıklaması yaparak haykıracak, eğitim çalışanlarına şiddete ‘dur’ diyeceğiz. 9 Mayıs Perşembe Günü saat 10’da İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin önünde yapacağımız basın açıklamasına tüm sendikaları davet ediyoruz” dedi.

“YARIN DA SEN OLABİLİRSİN ÖĞRETMENİM”

Yurt gezisi programı çerçevesinde Perşembe günü Bolu’da olduklarını anımsatan Başkan Özat, şunları söyledi: “Bolu il başkanımızla birlikte genel başkan olarak ve Genel Merkez yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklamasına genel başkan olarak katılacağız. Öğretmen cinayeti ve şiddeti konusunda ilk tepki veren ilk eylem kararını Perşembe günü için alan Eğitim Gücü Sen, olarak ‘Yarın da sen olabilirsin öğretmenim’ diyoruz ve Milli Eğitim Bakanlığından güvenlikçi ve öğretmene şiddet yasası istiyoruz. ‘Yeter artık’ diyoruz tüm öğretmenlerimizi eylem kararımıza üyemiz olsun olmasın katılmasını talep ediyoruz.”

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.