Paylaş

Adaletin Aydınlığı Partisi Genel Başkanı Altuğ Ergüzel, hükümetin ilan ettiği kamuda tasarruf önlemlerini sert bir dille eleştirdi. Ergüzel, açıklanan önlemlerin, hükümetin ekonomik sorunları çözme iddialarının ciddiyetsizliğini ortaya koyduğunu vurguladı.

Genel Başkan Ergüzel, yapmış olduğu açıklamada, “Hükümetin ‘kamuda tasarruf’ adını verdiği bu girişimi, tıpkı kanseri aspirinle tedavi etmeye çalışmak kadar naif ve komik. Yolcu ve geçiş garantili projeler, şehir hastanelerine ödenen milyarlarca lira, ve özelleştirme furyasına dönüşecek bu politikalar, gerçekçi olmaktan uzak” dedi.

Ergüzel, tasarruf tedbirlerinin niçin üç yıl ile sınırlı kaldığını sorgulayarak, “Neden sadece üç yıl tasarruf yapılacak? Çünkü dört yıl sonra seçim var. İktidar, seçim ekonomisini hesap ediyor. Gerçek tasarruf bu mu? Sorumlusu biz değil, yönetenler. Yine bize bulaşacaklar ama biz bulaşmayacağız,” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Ergüzel, hükümetin alacağı tedbirlerle yapılacak maksimum tasarrufun yalnızca 100 milyar TL olduğunu, bu miktarın şehir hastanelerine ödenen garanti bedelinin yanında önemsiz kaldığını belirtti. Ergüzel, “Bütçenin sadece binde birine tekabül eden bu tasarruf tedbirleri, ülkenin derin ekonomik sorunlarını çözmeye yetmeyecek. Hükümet, yine neyimiz var neyimiz yok satacak. Kamuda tasarruf bahane, özelleştirme şahane,” şeklinde konuştu.

Adaletin Aydınlığı Partisi olarak, Ergüzel, hükümetin ekonomik politikalarının sürdürülebilir ve gerçekçi olması gerektiğini, seçim ekonomisine dayalı çözümler yerine kalıcı ve etkili tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.