Paylaş

İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, yerel seçimlerdeki seçmen davranışları ve ana muhalefetin politikalarına dair eleştirilerde bulundu. Başkan Karasu, Türk halkının artık iktidar partisi ve benzeri zihniyetleri istemediğini, bunun yerel seçimlerdeki tercihlerle açıkça görüldüğünü belirtti.

Başkan Karasu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk halkı artık iktidar partisi ve ona benzeyen zihniyetleri istemiyor. Yerel seçimlerde, halkımız Ak Parti’nin karşısındaki en güçlü aday etrafında kenetlendi. Bu, seçmenin iktidardan duyduğu rahatsızlığı ve değişim arzusunu net bir şekilde gösteriyor. Ancak ana muhalefetin bu duruşu yeterince sergileyemediği görülmektedir.”

Başkan Karasu, vatandaşların ekonomik zorluklarla mücadele ettiğine dikkat çekerek, “Et Balık Kurumu önlerinde sabah namazından sonra kuyruğa giren yaşlılarımız, asgari ücretlinin maaşının erimesi, büyük şehirlerdeki ev kiralarının astronomik seviyelere çıkması, bu ülkenin gerçekleri. İktidar, milyarlarca doları göçmenlere harcarken kendi vatandaşını ihmal ediyor,” dedi.

Karasu, ana muhalefetin dış politikadaki tutumunu eleştirerek, “Özgür Özel’in yanında Namık Tan gibi isimleri görmek, CHP’nin dış politikada izlediği rotanın şüphe uyandırdığını gösteriyor. Möntrö konusundaki tutumlar ve NATO bağlamında yapılan açıklamalar, parti içindeki belirsizliği ve tutarsızlığı ortaya koyuyor. Sadece bu da değil seçimde iktidarın göçmen politikalarından, Arapça tabelalardan, suriyelilerden, Türkiye’nin resmi dili olan Türkçe’nin konuşulmamasından, iktidarın her yeri parsellediğinden rahatsız olan Özgür Özel geçtiğimiz günü yaptığı açıklamada Arapça tabelalara dokunmayın, halkı incitmeyin dedi. Çelişkili davranışları kabul edilemez bir gerçektir” ifadelerini kullandı.

Başkan Karasu, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Biz İYİ Parti olarak, halkımızın sesi olma sorumluluğunu taşıyoruz. Ana muhalefetin gösteremediği tutarlı ve net duruşu sergileyerek, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılara gerçek çözümler sunmaya odaklanıyoruz. İktidarın ve ana muhalefetin eksik kaldığı bu dönemde, gerçek anlamda halkın yanında yer almak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir