Paylaş

“Demokrasinin en temel ve çözüm odaklı yapı taşlarından olan muhtarlık birimlerimiz insan ve hizmet merkezli yerel yönetimlerin başlangıç noktasıdır” diyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kocaman mesajında;

Cumhurbaşkanımız önderliğinde muhtarlarımızın hizmet üretme noktasında hareket kabiliyeti geliştirilmiş, istişare kanalları güçlendirilmiştir. Mahallesinde ki komşusunun derdi ile dertlenen, mahalle halkını kendi ailesinden farklı görmeden sorunları ve ihtiyaçları sahiplenen, gönüllülükle çözüm için mücadele eden muhtarlarımız, mahalle birimlerinde yerel yönetimlerin en önemli sac ayağını oluşturmaktadır. Belediye ile halk arasında koordinasyonu üstlenerek köprü vazifesi gören muhtarlarımız, hükümetimizin ve yerel yönetimlerin verdikleri destek ile komşularına en iyi hizmeti ulaştırma arzusundadır.

Kartepe Belediyesi olarak, bizzat şahsım ve Muhtarlık Müdürlüğü’müz aracılığı ile onların görüş, öneri ve uyarılarını ciddiyetle dikkate alıp değerlendirmekteyiz. İstişare, ortak akıl, kamu yararı muhtarlarımız ile belediyemizin ortak paydada buluştuğu değerleridir. iletişimimiz, uzlaşma niyetimiz güçlü ve kesintisizdir.

Bu vesileyle başta Kartepeli muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir