Paylaş

İzmit Belediyesi’nin şehre getirdiği Atatürk’ün eşyalarının ve fotoğraflarının sergilendiği “Büyük Dahi Atatürk İzmit’te” sergisi ulusal basınında ilgi odağı oldu.  STAR TV, Dünyanın en büyük Atatürk müzesine gelerek çekim gerçekleştirdi.

İzmit Belediyesi’nin İzmit’e getirdiği Mustafa Kemal Atatürk’ün 150 adet özel eşyasının ve 300 adet fotoğrafının sergilendiği Dünya’nın en büyük Atatürk müzesi olma özelliğine sahip olan “Büyük Dahi Atatürk İzmit’te” sergisi ulusal basınında ilgi odağı oldu. Tarihi Tren Garı Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldığı günden bu yana binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan müzeye STAR TV haber ekibinden kameraman Sedat Kılıç ve muhabir Rıza Öziş gelerek çekim yaptı. Haber ekibi müzenin şehre getirilmesini sağlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve serginin sahibi tarihçi mimar Eriş Ülger ile röportaj yaptı.

BAŞKAN HÜRRİYET STAR TV MİKROFONLARINA KONUŞTU

Müzenin haber çekimleri sırasında STAR TV mikrofonlarına konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Böyle büyük bir Atatürk müzesinin İzmit’te açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bulunan bütün parçalar ve eserler bizler için oldukça değerli fakat bizi en çok etkileyen parça ise Mustafa Kemal Atatürk’ün son içtiği kahvenin telvesiyle birlikte yer alan fincanı oldu. Bu müzede tarihi bir yolculuk yaşıyorsunuz” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir