Paylaş

Kocaeli’nde KESK’e bağlı sendikaların genel merkez yöneticileri pazar günü “Halk için bütçe demokratik ülke istiyoruz” sloganıyla gerçekleştirecekleri bölge mitingi öncesi siyasi partileri gezerek, destek istedi. Emek Partisi Kocaeli il örgütünü de ziyaret eden KESK heyeti birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı.

İl binasında Emek Partisi il başkanı Arzu Erkan ve parti yöneticilerinin karşıladığı KESK heyetinde, BES genel başkanı Serpil Akpınar, Yapı yol-sen genel başkanı Nihat Bayram ve Tüm bel-sen MYK üyesi Ahmet Cüce de yer aldı.

Görüşmede heyet adına söz alan BES genel başkanı Serpil Akpınar, KESK’in vergide adalet, insanca yaşanabilir bir ücret ve halkçı bir bütçe talebiyle dört bölgede miting yapma kararı aldığını belirterek “ekonomik kriz diğer toplumsal kesimler gibi kamu emekçileri içinde devasa boyutlara ulaşmış durumda. Toplu görüşme süreci sendikamızın tüm itirazlarına karşılık kamu emekçilerinin aleyhine sonuçlandı. Bu nedenle hem ek zam talebimiz, hem de halkçı bir bütçe talebiyle KESK olarak bölge mitingleri yapma kararı aldık” şeklinde konuştu.

Bütçelerin Hükümetlerin sınıfsal konumu ve kime hizmet ettiklerinin görülmesi açısından emekçiler için turnusol kağıdı olduğunu söyleyen EMEP il başkanı Arzu Erkan, bu dönemde KESK tarafından halk için bütçe talebiyle yapılacak mitingin önemine vurgu yaptı. Partilerinin bu dönemde vergide adalet, insan onuruna yaraşır bir asgari ücret talebiyle bir çalışma sürdürdüklerini kaydeden Erkan “elbetteki parti olarak bu mitingte yerimizi alacağız. Ekonomik krizin yükünün emekçilere ödetilmemesi için emek ve demokrasi güçlerinin en yakıcı talepler etrafında bir araya gelmesi önemli” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir