Paylaş

Gölcük Belediyesi tarafından kültürel mirasımızı korumak ve unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı genç kuşaklara aktarmak amacıyla hayata geçirilen, “Gölcük Sanat Günleri” “Kırkyama Katlama Tekniği Sanatı” ile devam etti.

Kültürel mirasımızı korumak ve unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı genç kuşaklara aktarmak amacıyla Gölcük Belediyesi tarafından hayata geçirilen, “Gölcük Sanat Günleri” aralıksız devam ediyor. Aralık ayı etkinliğinde; “Kırkyama Katlama Tekniği Sanatı” ile ilgili eğitim düzenlendi.

İSTANBUL’DAN İLÇEMİZE GELDİ

Her ay düzenli olarak yapılan “Gölcük Sanat Günleri’nin” Aralık ayı konuğu Kırkyama Katlama Tekniği Sanatı Eğitmeni Sükeyne Tulan oldu. İstanbul’dan ilçemize gelen Sükeyne Tulan, Kültür ve Turizm Bakanlığı listesinde yok olma tehlikesi altında olan “Kırkyama Katlama Tekniği” sanatının tüm inceliklerini Gölcüklü kadınlara öğretti. Eğitime 12 kursiyer katılırken, eğitim sonunda sertifikalarını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in elinde aldılar.

“GENÇ KUŞAKLARA AKTARMALISINIZ”

Başkan Sezer, Sükeyne Tulan’dan Kırkyama Katlama Tekniği Sanatı hakkında bilgi alırken, kadınlara katılımları için teşekkür etti ve şunları söyledi: “Gölcük Belediyesi olarak kültürel mirasımızı korumak ve unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızı genç kuşaklara aktarmak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Gölcük Sanat Günleri”ne katılım gösterdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Yaşaması için yeni nesillere bu sanatları öğretmemiz lazım. Sizlere de bu noktada büyük görev düşüyor. Sizler öğrendiğiniz bu sanatları genç kuşaklara mutlaka aktarmalısınız” dedi.

SERTİFİKALARI BAŞKAN SEZER VERDİ

Konuşmanın ardından Başkan Sezer, Kırkyama Katlama Tekniği Sanatı Eğitmeni Sükeyne Tulan’a Gölcük’e gelip eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkür plaketi takdim etti ardından da eğitime katılan 12 kursiyere sertifikalarını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir