Paylaş

Yol genişletme çalışması nedeni ile Gölcük Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde sökülen 5 adet Toros Sediri Ağaçları, Başiskele Kullar’da bulunan üretim fidanlığına dikildi

Toros Sedir ağaçları, üretim fidanlığına dikildi

Kocaeli’nin çeşitli yerlerindeki caddelerde genişletme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, genişletme çalışmaları kapsamında kaldırdığı ağaçları başka alanlarda değerlendiriyor. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Gölcük ilçesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde genişletme çalışması yapılıyor. Çalışma kapsamında sökülen 5 adet Toros Sedir ağacı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele Kullar’da bulunan üretim fidanlığına götürülerek dikildi.

AĞAÇLAR ÜRETİM FİDANLIĞINA DİKİLDİ

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından sökümü yapılan Toros Sedir ağaçları, Başiskele Kullar üretim fidanlığında hazırlanan çukurlara dikildi. Dikim öncesinde ağaçlarının dikileceği çukurlara toprak düzenleyici ve besleyici organik gübre döküldü. Ağaç dikiminden sonra can suyu verildi.

YEŞİL ALANLARDA DEĞERLENDİRİLECEK

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, üretim fidanlığına dikilen 5 adet Toros Sediri ağacın bakımını belirli süre yapacak. Ağaçlar daha sonra şehrin belirlenen bir noktasındaki uygun yeşil alana dikilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir