Paylaş

Gölcük Belediyesi şehitlerini unutmuyor. Bu kapsamda 26 Nisan 1999 senesinde Mardin Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne karşı girdiği çatışmada şehit olan Gölcüklü Kahraman Üsteğmen İsmail Demircan, kabri başında dualarla anıldı.

Mardin Nusaybin ilçesinde, 26 Nisan 1999 senesinde bölücü terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan Gölcüklü Kahraman Üsteğmen İsmail Demircan kabri başında dualarla anıldı.

ÖZEL KUVVETLERDE GÖREV ALMAK İSTEDİ

Hava Kuvvetleri’nde görev yaptığı esnada Özel Kuvvetler Komutanlığı’na girmek için müracaat eden ve bu çok zor hedefine ulaşan Şehit Üsteğmen İsmail Demircan, 26 Nisan 1999 senesinde Özel Tim Komutanı olarak Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde bölgeye gitti ve 20 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonu yönetti. Hain terör örgütü PKK ile girilen o çatışmada Uzman Çavuşu Harun Cihan ile birlikte şehit oldu.

ŞEHİT DEMİRCAN DUALARLA ANILDI

Gölcük’ün kahraman şehidi İsmail Demircan’ın vefatının sene-i devriyesinde Gölcük Şehitliği’nde bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi. Şehidimizin ailesinin yanı sıra törene; Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Ormancıoğlu, Şevket Kaba  ve Ahmet Karadağ, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, daire müdürleri, akrabaları ve sevenlerinin katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilirken, ardından başta Şehidimiz İsmail Demircan olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua yapıldı ve tören son buldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir