Paylaş

Kocaeli’de İkamet eden, 55 yaş üstü vatandaşlarımız için sosyal aktivite ve hobi kulüpleri aracılığıyla sağlıklı, sosyal, keyifli yaş almaya dayalı, aktif yaşlanma programı ilçemizde de uygulanacak. Proje dahilindeki tüm aktiviteler ve üyelik ücretsizdir. Detaylı bilgi almak isteyen hemşehrilerimiz Büyükşehir 153 nolu telefonunu arayabilirler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Yaşlı Hizmetleri Şefi Ayşegül Özkar Yıldırım, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Yaşlı Hizmetleri Hayatın İçindeyim Projesi Gölcük Sorumlusu Tarık Yavuz Uzuner ve Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’i ziyaret ederek, Gölcük’te başlayacak “Hayatın İçindeyim” projesiyle ilgili bilgi verdi.

HAYATIN İÇİNDEYİM PROJESİ KAPSAMINDA

HOBİ KULÜPLERİ OLUŞTURULACAK

AKADEMİ KULÜBÜ

Bireylerin hayatları boyunca eksik kaldıklarını düşündükleri ve almayı istedikleri eğitimler alanında uzman kişiler tarafından sunulacak. Okuma yazma, Seminerler, Siyaset Okulu ve Sağlık Akademisi vb. alanlardan bazıları.

YEŞİL SEVENLER KULÜBÜ

Bireyleri şehir hayatından çıkarmak yeşille tekrar tanıştırmak hedeflenmektedir. Demonte dikey bahçe (Evden çıkamayanlar için), Doğa Okulu, Fidan Dikme, Doğa Yürüyüşleri, Hobi Bahçeleri bunlardan bazılarıdır.

SAĞLIKLI YAŞAM KULÜBÜ

Sağlıklı beslenme ve sağlıkla ilgili seminer, eğitim, bilgilendirme ve destek çalışmaları yapılacaktır. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşleri, Olta Balıkçılığı, Yelken, Bisiklete Binme, Bocce Ligi bunlardan bazılarıdır.

SANAT KULÜBÜ

Bireylerin yaşlılık sürecinde ilgi alanlarına göre tercih edebilecekleri alanlarda sanatsal faaliyetler düzenlenecektir. Resim, Fotoğraf, Hat sanatı, Ebru sanatı, Örgü örme, Müzik alanları bunlardan bazılarıdır.

KÜLTÜR KULÜBÜ

Çeşitli kültürel etkinlik ve aktiviteler yapılacaktır. Tarih ve turistlik mekan ziyaretleri, Yöresel yemek kursları, Yöresel müzik eğitimleri, Tiyatro-sinema etkinlikleri, Oyun ve müzikal etkinlikleri bunlardan bazılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir