Paylaş

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, tüm ilçe başkanları ve icra kurullarıyla bir araya geldi.
CHP Kocaeli İl Binasında düzenlenen İlçe İcra Kurulları Toplantısına tüm ilçe başkanları ve icra kurulları katılım sağladı. İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı da Disiplin Kurulu Başkanı Cumhur Arıkan, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İl Bilişim Sorumlusu Metin Düzgün, İl Saymanı Naim Keskin ve İl Eğitim Komisyonu Sorumlusu Seyfettin Kılınç söz aldı.


ÇİRKİN SALDIRIYI KINADI


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay yaptığı konuşmada ilk olarak  , Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’u çirkin saldırısından dolayı tepki gösterdi.”Kurtuluş Savaşı’nda yüce Türk milletinin yazdığı tarihi, kürsülerde bayrak yırtma hadsizliği ile silemezsiniz. O ulu bayrak, onur ve gururla bağımsızlık ve egemenliğimizin sembolü olarak göklerde dalgalanmaya devam edecektir” ifadesini kullandı.


“KAMUOYUNA AÇIKLANMALIDIR”


Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yaptığı 8 milyon dolar bağış tartışmalarına da değinen ve BaşkentGaz A.Ş.’nin Ensar Vakfı’na yaptığı 8 milyon dolarlık bağışında paravan olarak kullanılmasına tepki gösteren Başkan Sarıbay; “Ankara’nın gaz dağıtımını üstlenen şirket, gelirini, milletin paraları ile elde ediyor. Eğer bağış yapmak istiyorsa, bunu hülle yoluyla yapmamalı. Kaldı ki, hülle yoluyla bağış yaptığı yer, kesinlikle Kızılay olmamalı. Bunu kendisi düşünebilir, yapan kişi düşünebilir ama müsaade vermeyecek kurum, Kızılay’ın kendisidir. Kızılay gibi ülkemizin göz bebeği olan köklü bir kurumun yandaş şirketlerin vergi kaçırmak için aracı olarak kullandığı bir kuruma dönüşmüş olması çok üzücüdür.Bu nedenle bu bağışların tamamının kamuoyuna açıklanması gerekliliği ortadadır” şeklinde konuştu.


ZİHNİYET HEP AYNI”


“AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, CHP’lileri eleştirerek, “Bunların dedeleriyle bağı kopuk” demiş” diyen Sarıbay; “Zihniyet aynı genelbaşkanları mitinglerde, TV programlarında sabahtan akşama CHP diyor, bunlar da İl Danışma Meclisinde CHP’yi konuşuyorlar. Sizin başka işiniz yok mu? Gündeminizde halkın ‘H’si bile yok! Varsa yok sa CHP. Elazığ’da çadır kentleri su basmış, kullanılmaz hale gelmiş siz CHP diyorsunuz. Özelleştirmelerle fakirleşen devlet, kaynak için vergi icat ediyor! Yakında nefes vergisi gelecek neredeyse siz CHP diyorsunuz. Sonra da çıkıp “Bence CHP’li vekil, kendi başkanını eleştiremediği için Büyükşehir üzerinden mesaj verdi.” diyorsunuz ya bizce de liderinizi, partinizi, kendinizi eleştiremediğiniz için, aynaya dönüp bakamadığınız için, CHP üzerinden yalan yanlış konuşarak ayıplarınızı, hatalarınızı örtmek istiyorsunuz. Vatandaşın ödeyemediği doğalgaz ve elektrik faturalarını, EYT’lileri, borç batağındaki esnafı, intiharları konuşmaya yüzü olmayanlar, topladıkları verginin nereye harcandığının hesabını veremeyenler bizleri ağızlarına almasınlar artık. Hesap versinler” dedi.


“ÖRNEK ALMAK İSTERSENİZ BUYURUN”


İddia ettikleri üzere dedelerimizle bağımız kopuk değil. Bizler aksine Atalarımızı iyi bilir, dediklerinden de feyz alırız. Atalarımız “Meyve veren ağaç taşlanır” demiş. Bunlar da sürekli bizi taşlamaya çalışıyorlar ama nafile, “Güneş balçıkla sıvanmaz” diyerek sözlerine devam eden Sarıbay; AKP’li milletvekili ayrıca “Gelir gelmez yaptığı ilk uygulama; Büyükşehir’in sosyal aktivitelerini kopyalamış gezi programı düzenlemiş. Bari Çanakkale’ye gönderseydin mübarek kadın”diyerek İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e dil uzatma gafletine düşmüş. Siz bize dil uzatacağınıza kendinize bakın! Kaçtane önergeniz var mecliste? Kaç kişinin hakkını savunmuş, hangi vatandaşın derdine derman olmuşsunuz? Tek önergenizi hatırlıyoruz o da; TBMM’de tarihsel bir utanç olan 12 yaşındaki kız çocuğunun tecavüzcüsüyle, evlendirilebilecek olması önergesine attığınız imza! Önce kendinize bakın sonra söz ilk Çanakkale gezimizde sizi misafir edecek ve Atalarımıza götüreceğiz. Belki bizim değil ama sizin unuttuğunuz, 15’lilerin Çanakkale’de verdiği mücadeleyi orada hisseder de, vatan, millet sorumluluğunuzu hatırlarsınız. Gayet başarılı bir şekilde Belediye Başkanlığı görevini devam ettiren başkanımıza da dil uzatırken, kendi bölgesi olmamasına rağmen Kartepe’ye kadar uzanarak size ait olan bir belediyenin bile eksiğini de giderdiğini unutmayın. Parmakla gösterilen CHP’li belediyecilik anlayışını, taklit etmek değil de örnek almak isterseniz kapımız sizlere açık” dedi.
Sarıbay, İlçe Başkanları ve icra kurullarına da katılımları için teşekkür etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir