Paylaş

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karamürsel Kayacık Mahallesi D-130 Karayolu’nun yan kısımlarında diri örtü temizliği ve fidan dikimi yaptı

Dikenle kaplıydı, yeşil alana büründü

Şehrin birçok noktasına park, bahçe, mesire alanı gibi yeşil alanlar kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ana güzergâh olarak kullanılan yolların çevresindeki yeşil alanları da düzenliyor. Bu kapsamda Karamürsel ilçesi Kayacık Mahallesi’ndeki D-130 Karayolu kenarında diri ot temizliği ve fidan dikimi yapıldı. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yapılan çevre düzenleme çalışması ile dikenli ot ile kaplanan yol kenarlarının ağaçlandırılması sağlandı.

975 METRE BOYUNCA DİRİ OT TEMİZLİĞİ

Çalışmalar kapsamında ekipler, D-130 karayolunun yan kısımlarında 975 metre boyunca, karışık ve dikenli bitki örtüsünü temizledi. Zemin fidan dikimine uygun hale getirilerek 5’er metre ara ile çukurlar açıldı.

195 ADET FİDAN DİKİLDİ 

Temizlik ve çukur açma çalışmalarından sonra Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, 195 adet Tijli Süs Elması fidanını dikti. Dikilen fidanların çanakları yapılıp yanlarına kazık çakılarak bağlamaları yapıldı. Böylece hem yol kenarındaki dikenli otlardan kaynaklanan çirkin görüntü ortadan kaldırıldı hem de bölge yeşil bir alana kavuşturulmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir