Paylaş

İzmit Kent Konseyi 1-7 Mart Deprem Haftası’nda deprem kenti olan İzmit’imizde bir dizi etkinlik düzenleyerek deprem konusunda vatandaşları bilinçlendirecek

Başkanlığını Hüseyin Erol’un yaptığı İzmit Kent Konseyi, deprem gerçeğini en iyi bilen kentlerden biri olan İzmit’imizde 1-7 Mart Deprem Haftası’nda bir dizi etkinlik düzenleyecek. Etkinlikler kapsamında bugün saat 14.30’da İzmit Deprem Müzesi’nde “Deprem Gerçeği” konulu bir panel gerçekleşecek. Ardından Akademisyen Heykeltıraş Zekeriya Erdinç’in “Zelzele” adlı heykel sergisinin açılışı yapılacak.

HAREKETLİ HEYKELLER ZİYARETÇİLERİ BÜYÜLEYECEK

İzmit Deprem Müzesi’nde açılışı yapılacak olan “Zelzele” isimli heykel sergisinde, deprem coğrafyasında yaşadığımız gerçeğinden hareketle üretilen hareketli heykeller ziyaretçileri büyüleyecek. Sanatçının, “Boğanın boynuzlarında dönen dünyanın bu coğrafyasında yer çekimi, dıştaki değil içteki mekânda yaşamaya zorlayan felaket suretindedir. Bu coğrafyada küllerinden yeniden doğmak üzere yanılır. Sergilenen heykeller her yangında çeliğini daha da serleştiren insanı anlatır” şeklinde tanımladığı sergi 27 Mart Cuma gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir