Paylaş

Cengiz Sarıbay; “Önce iğneyi kendinize, sonra çuvaldızı Özkoç’a batırın”
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u ağır sözlerle itham etmesi üzerine CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay açıklama yaptı.
CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay açıklamasında; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı sözlere yanıt veren CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’u ağır sözlerle itham edenlere tavsiyemdir, önce iğneyi kendilerine, sonra çuvaldızı Özkoç’a batırsınlar” dedi.
Sarıbay sözlerine; “Partimize ve Genel başkanımıza hakaret ederek saldırıda bulunanlara, Grup Başkan kendilerinin diliyle cevap verince ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Önce aynaya bakacaksınız” diyerek başladı.


“HER DAİM YANINDAYIZ”


“Nezaket nezaketi, öfke öfkeyi getirir. Sayın Engin Erkoç’un yaptığı konuşma gayet makul bir tepkidir. Sorun arayan varsa, bu konuşmayı doğuran konuşmaya baksın” diyen Sarıbay; “Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Özkoç’un Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı basın açıklaması tüm ülkenin sesi olmuştur. Ülkemizde yaşanan gerçekleri yalın bir şekilde anlatan yurttaşlarımızı somut verilerle bilgilendiren, sessiz çoğunluğun sesi olan Sakarya Milletvekilimiz Engin Özkoç’un her daim yanındayız” dedi.


“BU ZİHNİYETİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”


Sarıbay; “Küfrediyorsun, hakaretler yağdırıyorsun, yanıtını alınca, mızıkçı çocukların babasına koşup şikâyet ettiği gibi savcılara koşuyorsun. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hakaret edildiğinde alkışlatan, fakat kendisine aynı kelimelerle cevap verildiğinde ihanet kabul eden, soruşturma başlatan zihniyeti asla kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.


“OYUNA GELMEYECEĞİZ”


Sayın Ellibeş sözlerinde bizleri, toplumsal uzlaşı zeminini yok etmekle suçlamış ancak kendisine hatırlatmak isterim ki; CHP, ortak bildiride imzası olan ve kökleri Çanakkale’ye Kurtuluş’a, Mustafa Kemal Atatürk’e dayalı olan bir parti toplumsal uzlaşı zeminini temin eden, bu güveni sağlayan bir partidir. Bizim bugün tanıklık ettiğimiz ise, Cumhuriyet Halk Partisinin Suriye ve ekonomi politikalarında doğru söylemlerini görmezden gelenlerin, uyarıları dikkate almayarak tek başına iktidarını kullananların, gündem değiştirmek için yıllardır yaptığı ülkeyi kutuplaştırma tavrına devam ettiriyor olmasıdır hepsi bu. Ama bizler bu oyuna asla gelmeyeceğiz ve gerçekleri söylemekten de çekinmeyeceğiz. Yıllardır olduğu gibi bugün de gerçekleri dile getiren milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’un haklı mücadelesinin yanındayız” dedi.


“FETÖ’YÜ SİZ YAKİNEN TANIRSINIZ BİZ DEĞİL!”


Sarıbay; “Daha önce FETÖ’nün sözcülüğüne soyunan Kılıçdaroğlu şu anda Esed’in sözcüsü gibi konuşmakta” diyen Ellibeş’e “Söylediğiniz artık bir trajedi değil, bir komedidir” diyerek, bir kez daha gerçekleri hatırlatalım o zaman. Sayın Kılıçdaroğlu Türkçe Olimpiyatlarında “Seni özledik, dön vatanına” demedi gözleri dolu dolu, devletin en mahrem birimlerine FETÖ’nün elemanlarını yerleştirmedi.  FETÖ’nün önünü açan siyasi otorite de olmadı, FETÖ’nün siyasi ayağı da. Devleti FETÖ’ye teslim eden kim ise gidin ondan hesap sorun. Fetö’yü siz yakinen tanırsınız biz değil Sayın Ellibeş” dedi.


“DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”


Sarıbay; “Sayın Ellibeş ayrıca, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapıyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bugün yapılan oturumda Cumhurbaşkanımıza hakarete varacak düzeyde hainliğe giden bir açıklamaya imza atan CHP’li Engin Özkoç’u kınıyorum” demiş. Bizler de sizleri kınıyoruz! Kınalı kuzularımıza “tane” hesabı yapanları, “kelle” diyenleri, yanlış dış politika yüzünden “Şehit Tepesi asla boş kalmayacak” diyenleri, tüm bunlara sessiz kalmayarak konuşan Engin Özkoç’a “onursuz” diyenleri kınıyoruz! Doğruların; tehditlerle, saldırılarla, baskılarla üstü kapatılamaz. Doğruları; her zaman söylemeye, en yüksek bir biçimde haykırmaya, savunmaya devam edeceğiz. Çünkü yanlışları alkışlamak, örtbas etmek ülkemize verilecek en büyük zarardır” ifadesini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir