Paylaş

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Söğüt’ten 18 Mart mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “18 Mart Çanakkale Zaferi; Şanlı Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir” dedi. Başkan Söğüt, “18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası, insanlık tarihinde eşine az rastlanan bir kahramanlık destanıdır.

GURUR VE ONUR KAYNAĞIDIR

Türk milletini yok etmeye ve vatanını istilaya kalkışan dönemin en güçlü devletlerine karşı, büyük Türk milletinin ve kahraman Mehmetçiklerimizin Çanakkale’de vermiş olduğu eşsiz mücadele, tarihe altın harflerle yazılan destanlar, hürriyet ve istiklal uğruna sergilenen ulvi ruh örnekleri, bizler için her zaman gurur ve onur kaynağı olmuştur. 

RUHLARI ŞAD OLSUN

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, ebediyete intikal eden ve hayatta olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum. Ruhları Şad olsun” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir