Paylaş

BODRUM TURİSTİNE GÖZ KIRPIYOR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Kartepe’nin turizm vizyonu doğrultusunda ilçe sınırlarını aşarak, Kartepeyi Kartepe dışında tanıtacak çalışmaları başlattı. Kartepe’nin yaz-kış turizm zenginliğini anlatan görseller bu hafta Bodrum sokaklarını süslemeye başladı. Doğa sporları, gezi, huzur, lezzet, adrenalin ve eğlence temalı billboardlar Bodrum’da görücüye çıktı.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kartepe, doğa güzelliklerini ülke genelinde tanıtmaya başladı. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın turizm hedefleri doğrultusunda Kartepe, yaz turizminin en iddialı ilçelerinden Bodrum turistine göz kırpıyor.

KARTEPELİLERİ ŞOK EDEN SÜRPRİZ

Kartepe turizmine dairgörsellerin sergilendiği Bodrum’da tatil amacıyla bulunan Kartepeliler , karşılarına bir anda çıkan Kartepe billbordlarını görünce kısa süreli bir şaşkınlık yaşayıp, ardından selfie çekerek bu  anı ölümsüzleştirdiler. Sosyal medya hesaplarından da paylaşımda bulunan Kartepeli gençler, “Bodrum’da bile Kartepem yanımda” diyerek Bodrumdan Kartepe’ye selam yollamayı da ihmal etmedi.

ULUDAĞ İLE AYNI KULVARDAYIZ

Kartepe’nin iç turizmde başarılı bir noktada olduğunu ancak dış turizm tanıtım faaliyetlerinin de ilçemiz ve şehrimiz için önemli olduğunu vurgulayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Görenleri hayran bırakacak güzelliklerle dolu bir ilçemiz var. Bize düşen bu güzellikleri en doğru stratejilerle sunmak, göremeyenlere, bilmeyenlere göstermek. Gelemeseler bile, Kartepe’nin adını duymayan, bilmeyen insan sayımız yok denecek kadar az. Dünyada ki pek çok turizm merkezi Kartepemizin imkan ve olanaklarına sahip değil. Ama yıllar öncesinden yaptıkları turizm pazarlama stratejileri ile halen daha dünya harikası olarak anılıyorlar. Turizm hedeflerimizi gerçekçi ve ulaşılabilir olarak belirliyoruz. Bunun gibi küçük adımlar, Kartepe’nin imaj çalışmasına önemli bir katkıdır. Doğası gereği de bu süreç sonu olmayan bir süreçtir. İmkanlarımız ölçüsünde bu tür turizm lokasyonu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hiç kimsenin aklına dahi gelmeyecek bir pandemi travması yaşıyor dünya… Biz de tüm tedbir ve önleyici çalışmalarımızla mücadelemizi ülkece sürdürüyoruz. Kartepemizin hafta sonu ve günü birlik turist sayısı tatmin edici ama biz haftanın 7, yılın 365 günü benzer hareketliliğin olmasını arzu ediyoruz. Tesislerimiz kendini geliştiriyor, yeniliyor. Turizm esnafımız, işletmecilerimiz elini taşın altına koyuyor. İstişare kültürü ve ortak akıl ile turizm pastasından Kartepemizin hak ettiği kadar pay almasına talibiz. Uludağ ile aynı kulvardayız. Orayı yakalayacak potansiyale sahibiz. ” açıklamasında bulundu.    

SAYISIZ GÜZELLİKLER KARTEPE’YE DAVET EDİYOR

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan ve her mevsim tercih edilen Kartepe, özellikle hafta sonları İstanbul, Bursa gibi çevre şehirlerden ziyaretçi akınına uğruyor. Kartepe’de gezilecek yer ve aktivite seçeneği çok fazla. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi sevenler için birçok doğal güzelliğin bulunduğu Kartepe’de, ziyaretçilere konaklamadan, doğa sporlarına kadar sayısız etkinlik imkanı sunuluyor.

MAŞUKİYE VE ORMANYA MARKA

Maşukiye Kartepe’nin en çok tercih edilen aynı zamanda en çok merak edilen doğa harikası mahallelerinden  biri… Doğanın tadını çıkarmak için eşsiz bir mekan arayanlar Maşukiye’yi tercih ediyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe’ye kazandırdığı ve tüm Türkiye’den rekor sayıda ziyaretçisi olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda  ise doğaya dair herşey var. Derbent, Suadiye, Balaban, Eşme, Arslanbey, Çepni gibi pek çok mahallemiz de Kartepemizin geleceğinin yeni marka kent adayları olacak.

KARTEPE’DE YAŞAMA DAİR HER ŞEY VAR

Yaşama ve doğaya dair zenginliği ile  ziyaretçilerine sayısız imkan ve seçenek sunan Kartepe’de ne yapsak diye düşünmeye fırsat kalmıyor. Doğa turizminden, kongre, gastronomi ve eko turizmine, yazlık sinema, festivaller, bungalovlardan, Kar ve su kayağı, Off –Road, Jeep Safari, Trekking, Enduro, Atv safari, Motocros, Oryantring, Olta Balıkçılığı, Yamaç Paraşütü, Dağ Bisikleti, Tırmanma Ralli yarışları, Kampçılık (Dağcılık), Kros (Atletizm), Paintball, Fotoğraf Safari, İzcilik ve Zepline gibi macera sporlarına kadar her zevke her bütçeye uygun geniş bir yelpaze sunuyor.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir