Paylaş

Uluslararası Müteahhit Ve Ve İş İnsanları Derneği yeni yönetim kurulu Zeki Gedikoğlu başkanlığında Kocaeli Valisi Settar Yavuz’u makamında ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi verdi

Kocaeli’nin en yeni iş insanları derneği olan Uluslararası Müteahhit Ve Ve İş İnsanları Derneği (UMSİDER) Yönetimi olarak Zeki Gedikoğlu başkanlığında, Halil Dağdelen, Mehmet Pembegülü, İsrafil Kamacı, Mehmet Asıf Işık, Mehmet Güctekin, Yavuz Doğan, Alptekin Cevherli, Tazebey Yaşin, Av. Mecit Gedikoğlu’nun katılımı ile Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.Ziyaret sırasında Sayın Vali Yavuz’a dernek üyelerinin proje dosyaları ve karşılaştıkları sorunları aktarıldı.Derneğin deprem konusundaki hassasiyeti ve çalışmaları özetlenerek bilgi verildi. Bu konudaki bilgi ve tecrübelerin ilgili kamu kurumlarıyla paylaşılmasının önemine vurgu yapıldı. Sanayicilerin sorunlarını dile getirip çözüm odaklı genişletilmiş bir toplantıda yeniden ele alınması konusunda görüş birliğine varıldı.

YURT DIŞINDAN İŞ İNSANLARI

Ayrıca Dernek üyelerinin savunma sanayinin alt sanayisi kuruluşu için girişimleri, kentsel dönüşüm ve karşılaşılan müteahhitlik sorunlarına değinildi.

Derneğin davetlileri olarak önümüzdeki aylarda ilimizde ağırlanması plânlanan, Azerbaycan, Çin, KKTC, Kırgızistan, Cezayir, Tunus, Fas ve İspanya’dan gelecek iş insanları için Kocaeli’nde etkin bir organizasyon için valilik desteği talep edildi.Ayrıca önümüzdeki haftalarda düzenlenecek bir organizasyonla Gebze’de; Vali Yavuz’un ve ilgili müdürlerin de katılımıyla sorunların ve çözüm önerilerinin ayrıntılı bir rapor halinde sunulması ve daha detaylı konuşulması hususunda Dernek adına yapılan davet, Vali Bey tarafından kabul gördü.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.