Paylaş

“İSRAİL BÖLGEMİZ İÇİN EN BÜYÜK TEHDİT”

İsrail, bölgemiz ve tüm dünyanın huzur ve barışı için en büyük tehdit olagelmiştir.

Bugüne kadarki sözlü kınamaların hiçbiri İsrail’in Filistin’deki işgali ve katliamlarını engelleyememiştir. Her seferinde görülmüştür ki İsrail, sadece ama sadece güçten anlamaktadır.

Bu hususlar dikkate alındığında Hamas’ın, terör devleti İsrail’in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasına ve vahşi saldırılarına karşı başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu da Filistin halkının kendini savunma hakkı kapsamında değerlendirilmelidir.

Bugün bir kez daha açık ve net olarak ilan ediyoruz ki; biz, dost ve kardeş Filistin halkının her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz!

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

“Katil İsrail bir yandan tüm dünyanın gözü önünde katliamlarına, saldırılarına, asimile çalışmalarına, işgale ve apaçık zulümlerine devam ederken, diğer yandan islam ülkeleriyle normalleşme adımaları atmaktadır. Başta Türkiye, Suudi Arabistan, Mısır gibi ülkelerin bu adımları atmaları, elinde binlerce müslüman kanı bulunan Netanyahu ile yapılan görüşmeler bizleri bu vebale ortak  yapmaktadır. 

Büyük İsrail haylinden vazgeçmeyen, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, uluslararası sularda 10 vatandaşımızı katleden israille normalleşmek, işelenen bütün suçlara fiilen ortak olmaktır.” Dedi. 

Konuşmasının sonunda: “Bizler her zaman filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Cenab-ı Allah Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun.” Dedi.

Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.