Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Muş İl Başkanı Mehmet Şerif Sönmez, emeğin değer kazandığı, çalışanların insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü Türkiye mücadelesini sürdüreceklerini belirterek, “1 Mayıs adil ve eşit bir düzen için dayanışmanın günüdür” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı Mehmet Şerif Sönmez, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İşsizlik ve yoksulluğun arttığı Türkiye’de Muş halkının krizin sonuçlarını daha derin yaşadığına işaret eden Başkan Sönmez, “Ekonomik kriz işsizliği ve yoksulluğu daha da artırdı. Geçim kaynağı hayvancılık ve tarım olan kentimizde krizin sonuçları daha derin hissediliyor. Hayat pahalılığının getirdiği yoksulluk derinleşiyor. Gençlerimiz gelecek umudunu başka kentlerde aramak zorunda bırakılıyor. Evinde tencere kaynatamayan kadınlar yoksulluğu derinden hissederken, çocuklarımız da krizin sonuçlarını yaşıyor” dedi.

DAYANIŞMAYI BÜYÜTECEĞİZ

Emeğin değer kazandığı, çalışanların insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü Türkiye mücadelesini sürdüreceklerini ifade eden Başkan Sönmez, şöyle devam etti: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel hedefi bireyi özgürleştirmek, bireyin kendisini geliştirmesinin önündeki ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel engelleri kaldırmak, bireyin özgürlüklerini bilinçli olarak kullanmasını sağlamaktır. 1 Mayıs’ta dayanışmayı büyüteceğiz. 1 Mayıs dayanışmanın, mücadelenin günüdür. Tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun!”

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir