Paylaş

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in bugün yaptığı basın açıklamasında değindiği konulara cevap verdi.“75MİLYONLUK YER SATMASINA RAĞMEN”

Başkan Muharrem Tutuş yaptığı açıklamasında: ”Ada parsel söyleyerek, bana bu arsaları sattırmıyorlar dedi. Oysa o arsalar çoktan satılmıştı. Bu satışlardan, 75Milyonluk gelir elde etti. Ardından bu arsaları, İzmit’in birçok işlerini ihalesiz verdiği yandaş firmalara verdiği ortaya çıktı. Yandaş firmalara 75Milyonluk yer satmasına rağmen, EYT’li işçilerin 15Milyonunu ödemedi. “YANDAŞLARA VEREMEYECEĞİNİ ANLADI”

Bu kez bize kredi bile vermiyorlar dedi. Ardından, sosyal tesis yapacağım dediği yeri de satışa çıkarttı. Büyükşehirin ihaleye gireceğini öğrenince satmaktan vazgeçti. Çünkü arsayı yandaşlara veremeyeceğini anladı. Ne tesadüf ki; üç aydır çıkmıyor dediği kredi, dün akşam çıkıp geliverdi.“ARSAYI BÜYÜKŞEHİR’E SATMAMAK İÇİN MECLİSİ İPTAL ETTİ”

Bu kez bu arsayı birilerine söz verdiği gün yüzüne çıktı ve konuşulmaya başladı. Arsayı Büyükşehir’e satmamak için meclisi iptal etti. Ve sonunda, kamu malını yani belediyenin bu arsasını da yandaş müteahhitlere verme sözü gün yüzüne çıkınca, dün Büyükşehir’e satmam dediği arsayı bugün yine isterlerse veririm demek zorunda kaldı” dedi.

Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir